top of page

Augustā notiks 2. Kapelmeistaru mācības un 22. Tautas muzikantu svētki Barkavā, 2023

Updated: Dec 15, 2023


No 2023..gada 1..līdz 4..augustam Madonas novada Barkavā notiks profesionālās pilnveides kursi “2. Kapelmeistaru mācību nometne”, kurā aicināti piedalīties tautas mūzikas grupu, kapelu vadītāji un muzikanti, kā arī individuālie interesenti. Kapelmeistaru mācības Barkavā noslēgsies ar kopīgu muzicēšanu 22..Tautas muzikantu svētkos, kas notiks 4.–5..augustā, un kuros aicinātas piedalīties tautas mūzikas grupas, kapelas, folkloras kopu muzikantu grupas un individuālie tautas muzikanti.


Profesionālās pilnveides kursos esošie un topošie tautas mūzikas kolektīvu vadītāji, muzikanti un citi ar mūziku saistītie interesenti varēs bagātināt zināšanas tradicionālās kultūras un saistīto nozaru profesionāļu lekcijās un praktiskajās nodarbībās, kā arī pilnveidot muzicēšanas prasmes un padziļināt kopmuzicēšanas nianses. Dalībnieki kursu noslēgumā (dalības maksa 95,00 eiro, vienas dienas dalības maksa 35,00 eiro) saņems Latvijas Nacionālā kultūras centra apliecību par profesionālās pilnveides kursu programmas apgūšanu.


2..Kapelmeistaru mācību nometnei Barkavā jāpiesakās līdz 11..jūlijam, aizpildot pieteikumu tiešsaistē šeit


Kapelmeistaru mācību nometnē šogad pieredzē dalīsies Valdis Muktupāvels, Aija Jansone, Justīne Jaudzema, Ilmārs Pumpurs, Zane Dukaļska, Artis Gāga, Gunārs Igaunis, Dace Baltkāje, Ilze Ušacka, Iveta Dukaļska un Maija Upeniece. Projektu “2..Kapelmeistaru mācību nometne Barkavā” realizē Tautas muzikantu biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un Madonas novada Barkavas kultūras namu, ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Ēdināšanu, naktsmītnes, telpas nodarbībām nodrošinās Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Struktūrvienība Barkavā.


Savukārt 22..Tautas muzikantu svētkiem Barkavā muzikantus-vecmeistarus, kapelas un folkloras kopu muzikantu grupas aicinām pieteikties līdz 18..jūlijam, aizpildot pieteikumu tiešsaistē šeit


22..Tautas muzikantu svētki sāksies piektdienas vakarā Barkavas brīvdabas estrādē, bet sestdienā Barkavas centrā būs gan dažādu tautas mūzikas instrumentu izrādīšana, gan individuālo muzikantu un grupu uzstāšanās. Svētku dižkoncerts 5..augusta vakarā izskanēs Barkavas kultūras namā un svētki noslēgsies ar svētku dalībnieku vakarēšanu un kopā muzicēšanu. 22..Tautas muzikantu svētkus organizē Tautas muzikantu biedrība sadarbībā ar ar Barkavas kultūras namu, atbalsta Madonas novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds u. c. sadarbības partneri.Papildus informācija: Tautas muzikantu biedrības vadītāja Iveta Dukaļska, tālr. 20019452 vai iveta.dukalska@inbox.lv

Comments


bottom of page