top of page

Dzejas dienu kārtainā ābolmaize Sēļu muižā

Updated: Dec 15, 2023

16. septembrī plkst. 13.00 Valmieras novada Sēļu muižā notiks pašsacerētās mūzikas un dzejas svētki “Dzejas dienu kārtainā ābolmaize”, kurā pulcēsies gan dzejnieki, gan mūziķi un tautas muzikanti.


Pašsacerētās mūzikas un dzejas svētkos Sēļos šogad piedalās deviņi dzejnieki un desmit tekstu un mūzikas autori, tostarp arī vairāki Austrasbērni: Māris Lāpāns un Dāvis Lāpāns (Balvi), Ilona Bogomola (Rīga), Aigars Burģelis (Līgatne), Inese Bebre (Valmiera), Raitis Lapacinskis (Naukšēni), Einārs Kvilis (Rīga), Elita Višķere-Šmarova (Rīga), Arvīds Ulme (Rīga), Harijs Kurmītis (Straupe), Jānis Timermanis (Rencēni), duets “Ilona un Igors” (Valmiera), kapela “Ziemeļmala” (Limbaži), folkloras kopa “Sēlēne” (Sēļi), Tautas mūzikas kopa “Sēļu muižas muzikanti” (Sēļi) un dziesmu draugu kopa “Dedzieda” (Rencēni).


Kārtu kārtām mīsies dzeja un mūzika, skanēs muzikantu dziesmu kladēs atrodamās dziesmas, kas bieži vien ir ar nezināmu vai jau aizmirstu mūzikas autoru melodijām un tās pārmanto no paaudzes paaudzē, dziedot dažādos godos.


Pasākuma ideja aizsākās 2015. gadā, kad Sēļos notika Dzejas dienām veltīts pasākums. Kopš 2016. gada Sēļu muižā satiekas gan zināmi dzejnieki un mūziķi, gan arī mazāk zināmi autori un tautas muzikanti, kuri dzeju un mūziku raksta vairāk savam un klausītāju priekam, bet teksti un dziesmas reti nonāk grāmatās vai mūzikas ierakstos. Bieži vien lauku vidē radošām personībām nav arī finansiāla atbalsta radītā teksta vai mūzikas izdošanai, tāpēc Dzejas dienu laikā septembrī šī formāta svētki Sēļu muižā iemantojuši kā dalībnieku, tā arī skatītāju

atsaucību.


Ieeja pasākumā – bezmaksas.


Pirmā Dzejas diena notika 1965. gada 11. septembrī Komunāru parkā (pašreizējā Esplanādē), atzīmējot dzejnieka Raiņa 100. dzimšanas dienu un atklājot Raiņa pieminekli. Nākamajā gadā Latvijas Rakstnieku savienība nolēma Dzejas dienas rīkot katru gadu.


Pasākumu Sēļu muižā organizē Tautas muzikantu biedrība sadarbībā ar Mazsalacas kultūras centru.


コメント


bottom of page