top of page

Folkloras kopa “Sēlene” sadziedāsies ar vietējiem un Igaunijas kolektīviem


12. novembrī plkst. 16.00 Valmieras novada Sēļu muižā folkloras kopa “Sēlene” svinēs piecu gadu jubileju un ikvienu aicina uz svētku koncertu “Ko lustīgam padarīsi”. Pasākumā viesosies kolektīvi no Valkas, Pušmucovas un Igaunijas pilsētas Kilingi-Nemme.


Pasākumā “Ko lustīgam padarīsi” folkloras kopa “Sēlene” sadziedāsies kopā ar draugu folkloras kopām, liekot pamatu jauna tautas mūzikas festivāla sākumam, kas turpmāk katru gadu varētu pulcēt folkloras kopas, lai sadziedātos un viens no otra mācītos.


Koncertā piedalīsies Tautas mūzikas kopa “Sēļu muižas muzikanti” (Valmieras novads, Sēļi), folkloras kopa “Nāburgi” (Valka), Pušmucovas etnogrāfiskais ansamblis “Olūti” (Pušmucova, Ludzas novads) un trīs kolektīvi no Igaunijas: vīru vokālais ansamblis “Nõmmela”, jauktais vokālais ansamblis “Õnnela Teearu” un senioru līnijdeju grupa “Nõmmeliined” (Kilingi-Nemme, Igaunija) u.c.


Folkloras kopa “Sēlene” dibināta 2016. gadā (vadītāja Iveta Dukaļska) un tajā darbojas 11 dalībnieki.


Folkloras kopas repertuāra pamatu veido 20. gadsimta 30.–60. gados Vidzemē, īpaši Sēļu apkārtnē, pierakstītas tautasdziesmas, ziņģes, rotaļas un rotaļdejas, kas līdz 20. gadsimta piecdesmitajiem gadiem tika pārmantotas no paaudzes paaudzē, bet šobrīd kopa tās apgūst no Latviešu Folkloras krātuves materiāliem un citiem lauka pētījumos iegūtajiem materiāliem, kā arī izmanto ikviena dalībnieka personisko pieredzi, zināšanas un prasmes tradicionālās kultūras izpausmēs, smeļoties idejas ne vien savu dzimtu mantotajos dziesmu repertuāros un instrumentu spēlē, bet arī stāstos, kulinārā mantojuma bagātībā un amatniecības izpausmēs.


Ieeja pasākumā – bezmaksas.

Pasākumu atbalsta Tautas muzikantu biedrība, Sēļu pagasta Tautas nams, Mazsalacas kultūras centrs u.c.

Informāciju sagatavoja Maija Upeniece, Tautas muzikantu biedrības pārstāveComments


bottom of page