top of page

Kļockys ir peļnejušys byut Latvejis Namaterialuo kulturys montuojuma sarokstā!

Tautys muzykantu bīdreibys vīns nu mierkim ir tradicionaluos kulturys saglobuošona i puormontuošona, deļ tam bīdreiba rauga veicynuot vysaidu projektu i aktivitašu veiduošonu tradicionaluos kulturys jūmā.


Da 2023. goda 5. juņa var dasaceit kaidu elementu / vierteibu Latvejis Namaterialuo kulturys montuojuma sarokstam. Itūreiz grybom dasaceit Latgolys tradicionalū vyrtuvi – kļockys. Dūmojam, ka kļockys ir peļnejušys byut itymā sarokstā!


Asom jau suokuši runuot ar vairuokom Latgolā zynomom organizacejom i cylvākim, kuri jau ir atsasaukušisadarbeibai (par pīmāru, Maizis muzejs i Vija Kudiņa, Aulejis tautys noms i Ilze Vovka, z/s Kotiņi i. c.), tok zynom, ka ir cīši daudz saimineicu, kurys zyna i muok cept vysaidys kļockys, i ir peļnejušys byut kļocku cepieju saimineicu sarokstā.


Lyugums da 23. maja atsasaucit vysi, kuri var īdūt kaidu recepti voi izstuosteit stuostu, kod tyka voi vēļ teik captys kļockys, mož ir kaidys biļdis voi video i. c. materiali!


Lyugums syuteit ziņu iz e-posta adresi tautasmuzikantubiedriba@gmail.com ar nūruodi ‘kļockys’

Informacejai: Tautys muzykantu bīdreibys vadeituoja Iveta Dukaļska, tel. +371 20019452


***

Tautas muzikantu biedrības viens no mērķiem ir tradicionālās kultūras saglabāšanas un pārmantojamības procesa nodrošināšana, tāpēc biedrība veicina dažādu projektu, aktivitāšu un citu izpausmju veidošanu tradicionālās kultūras jomā.


Līdz 2023. gada 5. jūnijam var pieteikt kādu elementu / vērtību Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam. Šoreiz vēlamies pieteikt Latgales tradicionālo virtuvi – kļockys. Domājam, ka kļockys ir pelnījušas būt šajā sarakstā!


Esam uzrunājuši Latgalē zināmās organizācijas un cilvēkus, kuri jau ir atsaukušies sadarbībai (piem., Maizes muzejs un Vija Kudiņa, Aulejas tautas nams un Ilze Vovka, z/s Kotiņi u. c.), bet zinām, ka noteikti ir ļoti daudz saimnieču, kas zina un prot cept dažādas kļockys un ir pelnījušas būt kļocku cepēju saimnieču sarakstā.


Lūgums līdz 23. maijam atsaukties visus ieinteresētos, kas var sniegt gan recepti, gan kādu stāstu, kad tika vai tiek ceptas kļockas, varbūt arī kādu foto, video u. c. materiālu.

Lūgums sūtīt ziņu uz e-pasta adresi tautasmuzikantubiedriba@gmail.com ar norādi ‘kļockys’.


Informācijai: Tautas muzikantu biedrības vadītāja Iveta Dukaļska, tālr.nr. +371 20019452


bottom of page